Når du bliver indkaldt til undersøgelse, får du et indkaldelsesbrev, hvor der er nøje vejledning til, hvordan du forbereder dig til kikkertundersøgelsen.
Vær opmærksom på at læse informationen i god tid inden undersøgelsen, da der er forberedelser, som starter 5-7 dage før undersøgelsen.
HUSK at forberede dig
En af siderne er en HUSK-side med dine forberedelser. En anden er en patientinformation om, hvad der skal ske ved aftalen. Siderne er vedhæftet som bilag i din digitale post. Vi forventer, at du læser siderne grundigt. På den måde kan vi bedst udnytte tiden sammen effektivt.
Du kan desuden få et samlet overblik over alle dine hospitalsaftaler på booking.rn.dk. Her kan du også finde det brev og de forberedelser, som knytter sig til aftalen. Du skal bruge dit MitID for at logge dig på.